^ Back to Top

Хмара тегів

Відеокліп

Відеокліп

Відеокліп – це жанр сучасного відеомистецтва.

Вважають, що перший відеокліп створив британський кінорежисер Річард Лестер. Він став основоположником всіх відомих сьогодні складових сучасного відеокліпу: рок-музика, максимально зосереджена дія, сп'янілий темп, ефекти. У 60-ті роки. серед експертів мав широке звучання термін «Скопітон», що означала екранізацію пісні в кінофільмі. Але нездійсненність тиражування «скопітонів» на кшталт платівок і дорожнеча їх виготовлення на кіностудіях призвели до того, ніби по-справжньому знаменитим провісник сучасного Відеокліпу так і не став масовим. Лише виникнення відеотехніки з її комп'ютерними ефектами та легкістю монтажу призвело до широкого бенкету жанру. У 1976-77 р.р. відбулися 3, здавалося б, різнорідні дії, які в остаточному результаті надали головний вплив на долю Відеокліпів. Британська група Queen дійсно записала Відеокліп Bohemian Rhapsody. Компанія JVS випустила ринку першу платну партію касетних відеомагнітофонів формату VHS. І, нарешті, в 1977 р. був підібраний перший у світі персональний комп'ютер «Епл». Відеокліп з'явився разом із «новою хвилею» в поп-музиці. Особливістю відеокліпів було те, що відео визначалося звуковим рядом. Т. е. Група спочатку записувала фонограми, а вже пізніше режисер вигадував візуальний розряд. Образ дії, прямо протилежний прийнятому у синематографі.
Музична мода, акцентованим виразом якої вважається Відеокліп, - зріз процесів, що йдуть традиційно в молодіжному середовищі. Іноді новий елегантний малюнок (брейк-данс, хіп-хоп) може заявити про цю середу більше, ніж найбільш в'їдлива монографія. Звичайне зміст Відеокліпу не інформативно. Однак, він змушує дивитися його, сильно впливаючи всією сукупністю хльостко-образотворчих аудіовізуальних засобів.

Постійна трансляція Відеокліпів сформувала нове покоління слухачів-споглядачів. Популярна дослідниця рок-культури І. Енн Каплан у власній змістовній монографії «Rock Around The Clock», присвяченій вивченню програм музичного TV (MTV), на якому, в основному, і бачаться кліпи, пише: «Погляди мовлення MTV зривають кордони — в тому числі і між минулим і майбутнім. Молодіжна аудиторія більше не бачиться розділеної на окремі категорії, кожній з якої адресована свій тип року. Підсумком всього цього вважається походження формації тінейджерів, які живуть у позачасовій, «футуризованій» реальності. Недарма такі динозаври року, як «Пінк Флойд», «Ролінг Стоунз» та «Аероміт», як і раніше, збирають цілісні стадіони та видають знамениті кліпи.

Сьогодні Відеокліп є, головним засобом реклами, покликаним викликати інтерес до нової пісні. Тим не менш, і при цьому розташуванні речей часом з'являються дрібні шедеври, що розмістилися на межах глобального та елітарного, знаменитого та езотеричного, електричного та живого. З прогресивної продукції слід відзначити кліп категорії Аероміт «Get A Grip», вміло підносить «старе вино в нових хутрі». Не перебільшуючи, можна сказати, що Відеокліп є сьогодні більш природною формою «об'єднаного твору мистецтв» кінця XX ст. Неможливо наперед сказати, що Відеокліп це дослівне уособлення думки музиканта, але в епоху широкого поширення масової культури ця ідея набула саме цієї форми.

Залишились питання? Телефонуйте:

+38068-498-4484 +Viber
+38066-555-6273
+38063-515-8922
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Навігація