^ Back to Top

Хмара тегів

Відео арт

Відео-арт

Відео-арт (англ. video art) – різні експерименти з відеотехнікою, комп'ютерним і телевізійним зображенням, що підтверджують умовність ролі техніки передачі дійсності.

ВІДЕОАРТ (англ. video art), спрямованість у творчості XX ст., що використовує можливості відеотехніки. На відміну від TV, ?відео-арт використовує телеприймачі, камери та екрани в спеціальних виставкових місцях. За підтримки прогресивної електроніки показує як би "мозок у діянні", - приємний шлях від художньої думки до її уособлення.

Мистецтво, що застосовує телевізійні технології - відеоарт, - саме з'явилося з небажання підкорятися засиллям масової культури.

З'явившись у 60-ті роки, коли ще не було так багато відеокамер, відеоарт називають молодим видом мистецтва. На початку він був долею одинаків-ентузіастів, проте наприкінці 80-х відеоарт набув популярності, відкриваючи незліченні здібності для збагачення живих засобів мистецтва.

Цей вид мистецтва проклав шлях у музеї - його демонстрував відділ передового мистецтва Царицинського музею. І зрештою до нього звернувся найбільший національний музей. У 1 половині пані велику виставку відеоарту відкрито у залі Третьяковської галереї на Кримському Валу. Виставка називається "Відеоскульптура з Німеччини" і пропонує глядачам роботи чотирьох поколінь відеохудожників, життя і творчість яких так або інакше пов'язані з Німеччиною, включаючи корейця Нам Чжун Пайка і австралійця Джеффрі Гала-шоу. Слід сказати, ніби у Німеччині видеоарт як спрямованість мистецтва одержав найширше визнання - тут є навчальні заклади медійних мистецтв.

Пересувна картина відео має велику владу над почуттями будь-якого глядача. І цей факт стає об'єктом вивчення художників. "Жри, пташка, поки не здохнеш" - називається команда Оденбаха, в якій венеціанські види набувають зловісний апокаліптичний відтінок за рахунок оптичного і акустичного результатів високошвидкісної зйомки великих звірів голубів, що населяють цей місто. Результат підкріплений вбудованими кадрами хічкоківських "Птахів". І ці види, що пробуджують кошмар і бажання більше жодного разу їх ніяк не бачити.

Інго Гюнтер роботою "Ешафот" дає споглядачеві прилягти на металеву лаву, всунувши голову в подобу гільйотини. Перед очима його знаходиться монітор, на якому дуже швидко миготять зображення, які він не може розглянути, але відчуває себе дуже безпорадним перед агресивним потоком дивної йому інформації від екрану. Прийшовши додому, цей глядач вже навряд чи зможе приймати свій телевізор як засіб для відпочинку.

 

Таким же ефектом мала картина Анни Андерс "Стрілки стріляють". Входячи до зали, споглядач спостерігає екрани, з яких ціляться стрілки-арбалетники. З-за спиною споглядача вміщуються екрани, на яких зняті мішені з стрілами, що потрапляють в їх. Таким чином, він почувається на "лінії вогню", в цілком правдоподібної ілюзії стріл, що ширяться в нього. Ніяк не заховатись. Майстерно вміщені акустичні стереоустановки створюють цілий результат правдоподібності пострілу. Все як насправді. Малого малюка, який плаче над фільмом, бабуся зазвичай заспокоює: "все це тільки кіно". Ні одному глядачеві, який побував на команди Андерс, ще не вдавалося "переконати" себе, що це тільки кіно.

Відеоарт примітний тим, що глядач бере участь у побудові композицій. На виставці є установки Джеффрі Гала-шоу, в яких за глядачем "дивляться" фотоприймачі. Будь-яке рух людини викликає зміна зображення на великих екранах перед ним. Отже, глядач сам створює свій фільм. "Царська стежка" Джеффрі Гала-шоу пропонує зробити мандрівку то в кадри фільму "Держава емоцій" Осіми, то в "Сад насолод" Босха.

 

Цей вид мистецтва мистецтво постійно впливає людини - викликає в нього відчуття, ідеї, думки, дії. Відеоарт має у своєму розпорядженні технічні засоби дії, які сильніші за живопис, графіку, статую. Напевно, за гостротою події з відеомистецтвом може конкурувати лише господарка життя. Не випадково найбільш правдоподібно з усіх мистецтв відеоарт було названо "втечею в реальність".

Залишились питання? Телефонуйте:

+38068-498-4484 +Viber
+38066-555-6273
+38063-515-8922
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Навігація