^ Back to Top

Хмара тегів

Історія фотографії

Історія фотографії

Ще багато хто пам'ятає той чудовий час, коли фотоапарат був розкішшю... Коли фотоплівку у фотоапарат заряджали в темряві на дотик. Коли в спеціальному фотобачку виявляли, а після чого сушили на гардинах і прищіпках свіжі фото.

Вночі, наодинці з фотозбільшувачем починався таємничий ритуал фотодруку. Непосвяченим це здавалося чимось магічним, і далеко не кожен міг освоїти та повторити цей процес!

Хтось ще пам'ятає цей час і гордий фотоапарат «Зеніт», який по праву називався дзеркальним, хтось уже про це дізнається з розповідей своїх батьків або старших друзів. А пройде ще зовсім небагато часу це забудеться, і дізнатися про це можна буде лише читаючи сторінки історії.

У той час фотографія являла собою певну цінність - якийсь зліпок історії, можливість похвалитися друзями та знайомим моменти життя, які не можна описати словами.

Фотографія довгий час була паперовою.

Але, минув час, настали 90-ті роки. Частина людей ще за старою звичкою фотографує та друкує свої фотографії вдома.

Тепер з'явилися фото салони друку фотографій і так звані фотоапарати з автоматичними налаштуваннями. Процес друку стає непросто зрозумілий навіть першокласнику. Усього потрібно вставити кольорову фотоплівку у фотоапарат, закрити кришку і зробити пробний кадр. Тепер не треба виставляти діафрагму, не треба виставляти витримку і наводити різкість, фотоспалах вбудований у фотоапарат і включається також автоматично.

Друк фотографії зводився до того, що зняту фотоплівку треба було віднести до фото салону експрес друку, замовити її проявлення і віддрукувати потрібні фотокадри.

У цей час до фотоапарата звикають практично всі, школярі, студенти, дорослі та ін.

З цього моменту фотоапарат стає буквально щоденним атрибутом сучасної людини - вона не займає дуже багато місця, вона завжди під рукою і дозволяє легко запам'ятовувати пам'ятні моменти вашого життя.

Фотографія, як і раніше, паперова.

Отже наш час 21-е століття! Ми живемо в технологічний час, коли безперервно все розвивається і все вдосконалюється. Нове століття нам несе нові технології, і воно нам підносить цифровий фотоапарат. Це чудовий пристрій, який обладнаний усім, що потрібно! Це і фотоспалах, і можливість зумування, і вести макрозйомку. Цього пристрою фотоплівка вже не потрібна. Абсолютно всі фотографії він "пам'ятає" у своїй електронній пам'яті. Їх можна відразу подивитися та стерти невдалі. З цього часу фотоапаратом обзаводяться навіть ті, кому він раніше був і не дуже потрібний.

Але якщо 21 століття, щось і дав нам, то, без сумніву, щось забрав... А забрав він папір!

З цього часу фотографії починають накопичуватися на комп'ютерах, які оселилися в наших будинках майже відразу з цифровими фотоапаратами. Проте, як багато хто вважає, ця нова епоха фотографії не змогла зберегти духовну цінність старої доброї аналогової фотографії...

Приходячи, один до одного в гості люди перестають дивитися фотографії, їх ніхто не показує, вони стають не потрібними, з ними вже дбайливо не звертаються їх ніхто не сортує по альбомах.

Розвиток технологій зробив ще один сюрприз, фотоапарат став на стільки доступним, що він присутній майже в будь-якому мобільному телефоні, смартфоні або планшеті.

Число фотографій, які роблять люди зросте з кожним днем! Фотографії вже не друкуються - їм відведено місце у вигляді файлів, які дуже легко випаровуються, якщо телефон потрапляє в чиїсь пустотливі ручки, або просто ламається.

А згадайте, наприклад такий момент коли ви забираючись де не будь у бабусі і знаходили конвертик або фотоальбом зі старими чорно-білими фотознімками! З якою жадібністю ми їх розглядали - за обов'язком, вдивляючись у кожну особу, намагаючись зрозуміти коли зроблено фотографію. А чому так відбувається? Тому що паперові фотографії мають свою душу. Вони не дають відірвати погляд – зачаровують та заманюють. Хочеться поринути в ту епоху, коли було зроблено кожну стару фотографію.

А як проглядаються електронні фотографії.... За принципом next, next і після того, як станеться технічний збій, про них не хто не згадає.

Фотографія може називатися фотографії, тільки коли вона надрукована на фотопапері, тільки тоді, коли вона має душу.

Залишайте після себе пам'ять.

 

Залишились питання? Телефонуйте:

+38068-498-4484
+38066-555-6273
+38063-515-8922
Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Viber: 097-249-24-30

-

Навігація